Після приросту у 2023-му: Україна погіршила свою позицію в Індексі сприйняття корупції – 2024
Після приросту у 2023-му: Україна погіршила свою позицію в Індексі сприйняття корупції – 2024
Україна втратила 1 бал у цьогорічному Індексі сприйняття корупції і отримала 35 зі 100 можливих. Це дозволило зайняти 105 місце серед 180 країн.
📉 Що означає цей спад?
Якщо у 2023 році Україна демонструвала прогрес (+3 бали), тепер очевидно: темпи реформ сповільнилися, а деякі антикорупційні заходи виконуються лише на папері. Це створює ризик стагнації та втрати довіри як усередині країни, так і серед міжнародних партнерів.
Окрім недостатньої ефективності реформ, тривожним сигналом є тиск на журналістів і громадських активістів, які викривають корупцію. Справа не лише у боротьбі з корупціонерами, а й у створенні середовища, де незалежні розслідувачі можуть працювати без страху.
За даними @transparencyukraine , події, що вплинули негативно на Індекс:
🔺Скандали щодо закупівель Міноборони
🔺Скандали щодо закупівель енергообладнання та в питаннях відбудови
🔺Призначення керівництва АРМА попри застереження громадськості
🔺Зливи в НАБУ
🔺Скандали з МСЕК та звільнення Генпрокурора Андрія Костіна
🔺Тиск на журналістів та громадських активістів з боку силових органів влади
Лідером у рейтингу стала Данія. На тому ж рівні, що й Україна, опинилася Сербія. Лише на один бал нас випередила Домініканська Республіка. Водночас на бал менше набрали такі країни, як Алжир, Бразилія, Малаві, Непал, Нігер, Таїланд і Туреччина.
📌 Що далі?
Результати CPI – це не просто цифри, а лакмусовий папірець для держави. Якщо Україна прагне стати частиною ЄС, вона має продемонструвати реальні зміни.