🛑 Не дамо знищити моніторинг способу життя чиновників

🛑 Не дамо знищити моніторинг способу життя чиновників

UPD: Комітет з питань антикорупційної політики відхилив правку до законопроєкту №12374-д, яка обмежувала моніторинг способу життя НАЗК. Розгляд законопроєкту в другому читанні очікується цього тижня.

🛑 Не дамо знищити моніторинг способу життя чиновників

Під гаслом посилення АРМА у Верховній Раді намагаються знищити один із найдієвіших антикорупційних механізмів — моніторинг способу життя.

До законопроєкту №12374-д, що мав би посилити контроль за арештованими активами, нардепи Олександр Ткаченко та Антоніна Славицька подали правку, яка фактично паралізує перевірки незаконного збагачення. За цими змінами – безкарність і темрява.

Що насправді означає ця «правка» - детально писала Мартина Богуславець на Українській правді:

🔍 Моніторинг можна буде проводити тільки за період держслужби. Забудьте про статки, нажиті «до» чи «після» — їх просто не перевірятимуть.

🕒 На все – лише 3 місяці. Реальний аналіз активів, міжнародні запити, співставлення декларацій – усе стане технічно неможливим.

👥 Моніторинг тільки щодо обмеженого кола осіб (членів сімʼї декларанта) - записав будинок на тещу чи водія - і вберіг від конфіскації.

📉 Усе це перетворює моніторинг на декорацію, яку легко оминути. Посадовці зможуть оформлювати майно на друзів, тестів, колишніх однокласників — і уникати відповідальності.

Але найгірше — ці зміни роблять недоторканими тих, хто зловживає владою.

❗️«Межа» закликає народних депутатів не перетинати червону лінію. Збереження повноцінного моніторингу способу життя – це не опція, а обов’язкова умова реальної боротьби з корупцією.

Не дайте корупції індульгенцію.

Відхиліть небезпечну правку.